O nas

Niezależnie od tego, czy prowadzimy aktywny czy też siedzący tryb życia, narażeni jesteśmy na różnego rodzaju dolegliwości układu ruchu. Spędzanie większości dnia przy biurku lub w pozycji stojącej w wielu przypadkach skutkuje poważnymi deformacjami kręgosłupa. Aktywność fizyczna może z kolei zakończyć się kontuzjami lub urazami kości i stawów, wymagającymi interwencji chirurgicznej.

Z myślą o osobach, które chcą szybko i bezpiecznie powrócić do utraconej sprawności ruchowej pod okiem najlepszych specjalistów, Grupa LUX MED rozpoczęła działalność prowadzoną pod marką PROFEMED Sport i Rehabilitacja.

Doświadczeni fizjoterapeuci PROFEMED pomagają osobom zmagającym się z dolegliwościami układu ruchu, a także tym, które wymagają rehabilitacji po przeprowadzonym zabiegu. W ramach terapii stosowane są ćwiczenia, fizykoterapia i kinezyterapia. Dla zapewnienia Pacjentom szybkiego powrotu do zdrowia efektywność i bezpieczeństwo zastosowanej fizjoterapii podlega nieustannej weryfikacji podczas procesu jej realizacji.

W placówce PROFEMED Sport i Rehabilitacja przy ul. Bobrowieckiej prowadzony jest także program Medycyna dla Sportu i Aktywnych opracowany przez ekspertów Grupy LUX MED - Głównego Partnera Medycznego Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Osoby biorące udział w zajęciach mogą m.in. nauczyć się poprawnego wykonywania codziennych czynności bez narażania się na różnego rodzaju przeciążenia. Testy przeprowadzane w placówce pomagają poznać zdolności motoryczne naszego organizmu oraz możliwości i predyspozycje do uprawiania sportu. Dzięki profesjonalnym treningom oraz konsultacjom ze specjalistami osoby aktywne fizycznie mogą znacznie poprawić swoje sportowe wyniki i uchronić się przed urazami typowymi dla danej dyscypliny.

 

Powróć z nami do sprawności, uchroń się przed groźnymi urazami - zapraszamy do PROFEMED Sport i Rehabilitacja przy ul. Bobrowieckiej 1 w Warszawie!