dr n. med. Waldemar Wojnowski

Lekarze specjaliści

Specjalizacja: Otolaryngologia, Audiologia

Absolwent Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. Długoletni pracownik Katedry i Kliniki Foniatrii i Audiologii w Poznaniu. Praca doktorska z dziedziny zaburzeń głosu u nauczycieli. Ukończył liczne kursy i szkolenia z zakresu foniatrii i laryngologii w Polsce i zagranicą potwierdzone certyfikatami.
Umiejętności: konsultacje z zakresu zaburzeń głosu i słuchu, leczenie zachowawcze chorób górnych dróg oddechowych. Leczenie operacyjne w zakresie górnych dróg oddechowych: tonsillectomia, adenotomia, septoplastyka, conchoplastyka nosa. Leczenie operacyjne w zakresie zaburzeń głosu: mikrochirurgia krtani.

Operacje w laryngologii dziecięcej: adenotomia, adenotonsillotomia, drenaż uszu w przebiegu wysiękowego zapalenia ucha środkowego, przycinanie wędzidełka języka i wargi.

Autor licznych artykułów i publikacji, m.in. na temat zaburzeń głosu oraz zaburzeń procesu słyszenia. Członek Polskiego Towarzystwa Otolaryngologów oraz Europejskiej Unii Foniatrów. Obecnie starszy asystent w Katedrze i Klinice Foniatrii i Audiologii w Poznaniu.