lek. med. Jacek Stachowiak

Lekarze specjaliści, Sport i Rehabilitacja

Specjalizacja: Ortopedia

Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi. Swoją karierę rozpoczynał w Oddziale Ortopedyczno – Urazowym w Szpitalu Bielańskim w Warszawie, a następnie kontynuował pracę w Klinice Ortopedii Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie.

Główne zainteresowania zawodowe to choroba zwyrodnieniowa dużych stawów (protezoplastyka stawu biodrowego i kolanowego) oraz operacyjne leczeniu urazów i zmian nowotworowych narządu ruchu w tym kręgosłupa.

W praktyce operacyjnej dr Jacek Stachowiak wprowadza biologiczne metody leczenia urazów i zwyrodnień narządu – szerokie zastosowanie znajdują płytkowe czynniki wzrostu oraz odpowiednio przygotowane komórki macierzyste szpiku. Za pomocą tych metod leczy się liczne rodzaje urazów sportowych – uszkodzenia ścięgien i mięśni, wykręcenia stawów ale także owrzodzenia żylakowe czy trudno gojące się rany skórne. Coraz chętniej stosowane są także tzw. biomateriały w tym „sztuczne” kości służące np. do leczenia torbieli kostnych, stawów rzekomych po złamaniach czy usztywnień kręgosłupa.