dr n. med. Anna Lewitt

Lekarze specjaliści, Sport i Rehabilitacja

Specjalizacja: Dietetyka

Doktor nauk medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, założycielka i właścicielka Centrum Medycznego Treningu Osobistego i Dietetyki - EGO. Prezes Fundacji Amici Aegroti, zajmującej się prewencją i terapią chorób metabolicznych. Twórczyni autorskiego, naukowego programu „Skuteczne Odchudzanie", który prowadzi pod opieką naukowo-medyczną profesorów Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz profesorów Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie i w Gdańsku w zakresie kontrolowanego wysiłku fizycznego i rehabilitacji.

Specjalizuje się w profilaktyce i leczeniu chorób przewlekłych niezakaźnych, czyli tzw. cywilizacyjnych - dietozależnych, jak: cukrzyca, choroba wieńcowa, nowotwory, nadciśnienie oraz wszystko, co związane jest z u ładem hormonalnym. Z sukcesami pomaga także osobom z zaburzeniami żywienia - anoreksją i bulimią.

Pracuje jako dietetyk i Trener Żywienia® w centrum medycznym LUX MED oraz PROFEMED, gdzie prowadzi sportowców pod kątem dietetycznym. Jako ekspert w dziedzinie dietetyki wypowiada się w licznych czasopismach poświęconych zdrowemu żywieniu, a także bierze udział w programach telewizyjnych.

Swoją metodę żywienia oparła na badaniach naukowych, ale odwołuje się też do sprawdzonych „babcinych" sposobów. Wśród filarów diety wymienia: smaczne, zbilansowane posiłki oparte na łatwo dostępnych tradycyjnych składnikach, picie wody, a także odpowiednio ułożone treningi Cardio. Jej program żywienia i odchudzania jest skutecznym antidotum na choroby cywilizacyjne.


Jest autorką książek:

„Jedzenie to leczenie, czyli prosty przepis na zdrowie i szczupłą sylwetkę"

„Dieta Garstkowa - 140 przepisów na zdrowie"

„9 i pół tygodnia, czyli Skuteczne Odchudzanie z Dietą Garstkową”