dr n. med. Michał Dziewulski

Lekarze specjaliści, Sport i Rehabilitacja

Specjalizacja: Ortopedia, USG ortopedyczne, USG ortopedyczne dziecięce

Absolwent Akademii Medycznej w Warszawie. W 1997 roku rozpoczął pracę jako młody asystent w Centrum Rehabilitacji im. Prof. M. Weissa w Konstancinie. W 1998 roku podjął pracę w Katedrze i Klinice Rehabilitacji AM w Warszawie. Uzyskał specjalizację I stopnia z Ortopedii i Traumatologii. Autor rozprawy doktorskiej na temat bólów krzyża u młodych osób. Tytuł doktora nauk medycznych otrzymał w 2002 roku. W 2005 r. zdał egzamin II stopnia specjalizacji z rehabilitacji medycznej.

Nauczyciel akademicki, autor i współautor kilkudziesięciu publikacji, pełnił funkcję redaktora naczelnego miesięcznika "Medycyna Sportowa" - oficjalnego czasopisma  Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej.

Uczestnik szkoleń z zakresu diagnostyki ultrasonograficznej dysplazji stawów biodrowych u dzieci organizowanych przez profesora R. Grafa w Austrii w Klinice Ortopedycznej w Stolzalpe, wielokrotnie uczestniczył w warsztatach ortopedycznych i kinesiotapingu.

W swojej karierze naukowej był między innymi Kierownikiem Naukowym szkolenia obowiązkowego dla lekarzy w zakresie Rehabilitacji Medycznej.  W 2006 roku przyznano mu tytuł naukowy adiunkta.

Od 2004 roku koncentruje swoje zainteresowania na problematyce rehabilitacji dziecka zagrożonego i jest opiekunem merytorycznym w projekcie Unii Europejskiej z zakresu "Fizjoterapia Dzieci i Młodzieży".

Dr Dziewulski specjalizuje się również w USG ortopedycznym od 0-1 r.ż.