mgr Hanna Cygan

Lekarze specjaliści, Sport i Rehabilitacja

Specjalizacja: Psychologia sportu

Psycholog Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Certyfikowany Psycholog Sportu Polskiego Towarzystwa Psychologicznego,


Posiada 15 lat doświadczenia zawodniczego w Kadrze Polski w szermierce. Wielokrotna medalistka na arenie krajowej i międzynarodowej.

Przygotowuje sportowców do najważniejszych zawodów (Mistrzostw Świata, Igrzysk Olimpijskich). Współpracuje z zawodnikami sportów indywidualnych (m.in. lekkoatletyka, kitesurfing, szermierka) i drużynowych (m.in. piłka nożna, piłka ręczna). Ma doświadczenie w pracy z zawodnikami w różnym wieku, pracuje również z młodzieżą. Pomaga zawodnikom np. w radzeniu sobie ze stresem przedstartowym, utrzymaniu koncentracji, ale też w powrocie do sportu po kontuzji i w sytuacji kończenia kariery sportowej.


Posiada wieloletnie doświadczenie praktyczne i teoretyczne. Jest wykładowcą akademickim AWF na studiach podyplomowych z psychologii sportu. Brała udział w programie przygotowania sportowców do Igrzysk Olimpijskich „Silna i Odporna Kadra Olimpijska Londyn 2012”. Jest członkiem i współzałożycielem fundacji rozwoju psychologii sportu FLOW, która propaguje wiedzę z zakresu treningu mentalnego.

Obecnie zdobywa kwalifikacje psychoterapeuty w Laboratorium Psychoedukacji, ośrodku rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne i Psychiatryczne. Prowadzi psychoterapię indywidualną na Oddziale Dziennym w szpitalu tworkowskim, pomaga pacjentom z trudnościami o podłożu psychologicznym (somatyzacjami, lękami, stanami depresyjnymi, niską kontrolą impulsów).


Wykształcenie
• Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej w Warszawie – Psychologia kliniczna (2006)
• Akademia Wychowania Fizycznego w Warszawie - Studia Podyplomowe Psychologii Sportu (2009)
• Polski Komitet Olimpijski – Nominacja na Psychologa Polskiego Komitetu Olimpijskiego (2008, 2010, 2012, 2015)
• Laboratorium Psychoedukacji  - Certyfikat ukończenie kursu „Kontakt w sytuacji pomagania”
• Laboratorium Psychoedukacji – czteroletnie Studium Psychoterapii (w trakcie)