dr n. med. Anna Barańska

Lekarze specjaliści, Sport i Rehabilitacja

Specjalizacja: Kardiologia, ECHO serca, EKG wysiłkowe

Wykształcenie:

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach, dyplom 2001r.

Wieloletnia praca w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, w szczególności na Oddziale Klinicznym Kardiochirurgii i Transplantologii, Oddziale Ciężkiej Niewydolności Krążeniowo-Oddechowej i Mechanicznego Wspomagania Krążenia oraz Oddziale Chorób Serca i Naczyń. Obecnie pracuje jako starszy asystent w Oddziale Niewydolności Serca i Transplantologii Instytutu Kardiologii w Aninie.

 

Zainteresowania zawodowe

Od czasu studiów medycznych związana ze Śląskim Centrum Chorób Serca, początkowo praca szczególnie związana z terapią pacjentów z ciężką niewydolnością serca, w tym leczonych przy użyciu mechanicznego wspomagania krążenia, kwalifikacja najciężej chorych do transplantacji serca, terapia po transplantacji serca. W tym czasie autor/ współautor publikacji krajowych i zagranicznych, w tym podręczników, prowadzenie wykładów w ramach Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego. Obecnie związana jako kardiolog z Oddziałem Niewydolności Serca i Transplantologii Instytutu Kardiologii w Aninie, w szczególności zajmuje się oceną wskazań do zabiegów kardiochirurgicznych (echokardiografia - USG serca) oraz opieką przed i pooperacyjną pacjentów.

 

Zakres usług

Konsultacje kardiologiczne ze szczególnym uwzględnieniem terapii chorych z nadciśnieniem tętniczym, chorobą wieńcową (w tym po zawale serca), wadami zastawkowymi, niewydolnością serca, kwalifikacje do operacji kardiochirurgicznych.